Mielöt hazaviszük kedencünket,nem árt ha megveszük a szükséges ketrecet vagy teráriumot és a szügséges berendezést,alamint az ennivaloját és innivalóját.
Fontos,hogy várálráskól olyan dolgokat válaszunk amibe késöbb kedvencünk jóllmérzi majd magát és igényeinek megfelel.
Fészek és Alomanyag
A legjob alomanyag a kezeletlen forgács,amit bármely állatkaereskedésben vagy nagyob hipermárketekben megkaphatunk.
Íme:
Ez a forgács még be an csomagola.
Ugyszintén ez is .
Csak más gyártotól készült.
Ez már ki van bontva.
Ez petig egy kis drága aki belebujt
a forgácsba.
Ha azt szeretnénk, hogy újdonsült kedvencünk jól érezze magát és sokáig éljen, feltétlenül szükség van az optimális lakhely kialakítására. Ma már ezeket készen, a kisállatboltokból is beszerezhetjük. Rengeteg ketrec és terrárium áll rendelkezésünkre különböző nagyságokban. Tapasztalatok szerint minél nagyobb helyen tartjuk hörcsögünket, annál boldogabb lesz és annál tovább fog élni.
A minimális lakhelyméret kb. 50*35*35* cm (hosszúság, szélesség, magasság). Ennél kisebb már ne legyen, különösen terrárium esetén. Manapság már rengeteg olyan ketrecet árulnak, melyekbe színes műanyagcsöveket építettek be, mint játékszer. Ügyeljünk arra, hogy a ketrec tartozékai stabilak, jó minőségűek legyenek, mert a lakhelynek egy egész hörcsögéleten át ki kell tartania. Ha ketrec választunk, akkor ellenőrizzük, hogy a ketrec fokai elég közel vannak-e egymáshoz, nehogy ki tudjon közöttük bújni kedvencünk (meglepően kis helyen is átfér!). A függőleges irányba rácsozott ketrecek alkalmatlanok hörcsögtartásra, mivel semmiféle mászási lehetőséget nem biztosítanak az állatnak. Ketrec esetén mindig ügyeljünk arra, hogy a ketrecajtó csukva legyen, ha hörcsögünk benne tartózkodik. Elég egyszer figyelmetlennek lennünk, és már meg is történik a baj. Egy hörcsög megkeresése pedig – termeténél fogva is – embert próbáló feladat. Ha terrárium mellett döntöttünk, úgy gondoskodnunk kell elegendő mászó- és búvóhelyről, hogy a hörcsög kiélhesse mozgásigényét. A legjobb alomanyag a lakba mindenképpen a faforgács, amit kisállat-kereskedésben vegyünk (itt biztos, hogy nem vegyszerezik).
Ha már kiválasztottuk a lakhelyet, akkor a berendezés következik. A legfontosabb berendezési tárgya egy hörcsöglaknak az alvóházikó. Ebbe vonul vissza az állat nappal, itt bújhat el a világ szemei elől. Legjobb, ha a ház anyaga fa, vagy agyag. Szinte minden kisállatboltban kapható. Fontos, hogy elég tágas is legyen, különösen ha utódokat is tervezünk. A boltokban kapható műanyag házak többsége túl kicsi, és a hörcsög könnyen szétrághatja. Fontos még, hogy a háznak ne legyen alja, így könnyebben takarítható, és praktikusabb is. A lakhely második berendezési tárgya a mókuskerék. Elengedhetetlen a hörcsög mozgásigényének kielégítéséhez. A boltokban kapható kerekek többsége nyikorog, ami éjszaka különösen nagy kellemetlenséget okozhat. Ezt ne úgy próbáljuk megoldani, hogy egyszerűen kivesszük a ketrecből, inkább kenjük be egy kis margarinnal (sokat segít). Egy valamire való hörcsöglakba játékok is kellenek – minden, amin a hörcsög futhat, mászhat, kapaszkodhat. Lehetőleg ezek a játékok is fából legyenek. A ketrecbe kell még etetőtálka, és itató is. Az itató felakasztható legyen, mert a nyitott itatótálba minden szemét (forgács, ürülék, magok) belekeveredhet. A hörcsög rá fog jönni, hogyan kell az itatót használnia.
it vannak még ketrec vagy terárium képek: